Середа, 24.10.2018, 05:53
Прікрепітельний
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Серпень » 26 » Діплоідія сприяє накопиченню різних алелей
Діплоідія сприяє накопиченню різних алелей
12:28

Припускають, що ці форми виникли в ході еволюції в результаті приватних еволюційних пристосувань.

Організмів, які розмножуються тільки статевим шляхом, характерне чергування гаплоїдної і диплоїдної фаз у їхньому розвитку. У багатьох організмів, включаючи ссавців, це чергування має регулярний характер, і на ньому засноване збереження видових ознак організмів. Діплоідія сприяє накопиченню різних алелей. Навпаки, для організмів, які можуть розмножуватися як статевим, так і безстатевим шляхом, характерне чергування (зміна) поколінь, коли одна або кілька безстатевих поколінь організмів змінюється поколінням організмів, що розмножуються статевим шляхом.

Розрізняють первинне і вторинне чергування поколінь. Первинне чергування поколінь наголошується в організмів, розвинули в ході еволюції статевий прогрес, але зберегли здатність до безстатевого розмноження, і полягає в регулярному чергуванні статевого і безстатевого поколінь Воно зустрічається у тварин (найпростіших), у водоростей і у всіх вищих рослин. У найпростіших класичним прикладом первинного чергування поколінь є безстатеве розмноження плазмодія в організмі людини (шізогонія) і статевий - в організмі малярійного комара. У рослин статеве покоління представлено гаметофіту, безстатеве - спорофіта. Механізм первинного чергування полягає в тому, що на рослинах спорофітного покоління розвиваються спори, що на основі мейозу дають гаплоїдні чоловічі та жіночі гаметофіту. На останніх розвиваються спермії і яйцеклітини. Запліднення яйцеклітини дає початок диплоїдної спорофіта. Таким чином, клітини гаметофіту містять гаплоїдний набір хромосом, а спорофіта - диплоїдний набір, тобто у рослин чергування поколінь пов'язано зі зміною гаплоїдного і диплоїдного станів.

Якщо простежити за співвідношенням між спорофіта і гаметофіту у рослин різного рівня організації, то можна побачити, що в ході еволюції розвитку піддавався спорофіт, тоді як для гаметофіту була характерною редукція. Наприклад, у мохів переважаючим є Гаметофіт (гаплоїдної покоління), на якому живе спорофіт. Але вже у папоротеподібних переважаючим є спорофіт (диплоидное покоління) у вигляді добре розвиненого рослини зі стеблами і корінням, а Гаметофіт представлений шаром клітин, які утворюють пластину, що прикріплюються до грунту за допомогою Ризоїди. Далі, у голонасінних Гаметофіт зменшується до невеликих кількостей клітин, а у покритонасінних чоловічий гематофіт представлений лише двома клітинами, жіночий - родину, тоді як спорофіта у голонасінних є дерева (сосна, ялина та інші), а покритонасінних - дерева, чагарники, трави.

Тим гаметофіту і спорофіта можуть бути як подібності по морфології і тривалості життя, так і відмінності за цими ознаками. У першому випадку це називають ізоморфні чергуванням поколінь, у другому - гетероморфним.

Вторинне чергування поколінь широко зустрічається у тварин. Воно відзначається у формах гетерогоніі і метагенеза. Гетерогонія полягає в первинному чергуванні статевого процесу і партеногенезу. Наприклад, у трематод статеве розмноження регулярно змінюється партеногенезом. У багатьох інших організмів гетерогонія залежить від сезону.

Переглядів: 2501 | Додав: boriskare186 | Теги: Збереження, пристосувань, Чергування | Рейтинг: 4.5/2 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2018

Зробити безкоштовний сайт з uCoz