Середа, 24.10.2018, 04:36
Прікрепітельний
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Серпень » 21 » У ньому міститься гаплоїдний набір хромосом
У ньому міститься гаплоїдний набір хромосом
12:27

Після телофази I настає коротка Інтерфаза (інтеркінез), в якій хромосоми Даспі-ралізуются і стають дифузними, або телофаза I переходить прямо в профазу II другу мейотіческого поділу. Ні в одному, ні в іншому випадку реплікації ДНК не відзначається. Після першого мейотіческого поділу клітини називають спермат & цітамі II порядку. Кількість хромосом в кожній такій клітині знижується від 2п до п, але зміст ДНК ще не змінюється.

Друге мейотіческое поділ здійснюється протягом декількох фаз (профази II, метафаза II, анафаза II, телофаза II) і схоже з мітотичним поділом. У профазі II хромосоми вторинних спер-матоцітов залишаються біля полюсів. У метафазі П Центромера кожної з подвійних хромосом ділиться, забезпечуючи кожну нову хромосому власної Центромера. У анафазе II починається формування веретена, до полюса якого рухаються нові хромосоми. У телофазе II другу мейотіческое поділ закінчується, в результаті чого кожен сперматоціт II порядку дає дві сперматі-так, з яких диференціюються потім сперматозоїди. Як і у вторинному сперматоціте, число хромосом в сперматіде є гаплоїдний (п). Однак хромосоми сперматід є поодинокими, тоді як хромосоми вторинних сперматоцітов II є подвійними, будучи побудованими з двох хроматид. Отже, ядро кожного сперматіда має одиночний набір негомологічних хромосом. Вторинне мейотіческое поділ є поділом мітотичного типу (екваторіальним поділом). Воно розділяє подвійні сестринські хроматиди і відрізняється від редукційного розподілу, в якому гомологічні хромосоми розділені. Єдина істотна відмінність від класичного мітозу полягає в тому, що тут є гаплоїдний набір хромосом.

Отже, перший мейотіческое поділ сперматоцітов I порядку призводить до утворення двох вторинних сперматоцітов (II порядку). Обидві хро-матіди структур, що утворюються в результаті редукційного поділу, є сестринськими хроматида-ми. Останні виникають в результаті реплікації, що передує першому мейотіческому поділу. Друге мейотіческое поділ кожного вторинного сперматоціта призводить до утворення чотирьох сперма-тідов. Таким чином, у типовому мейозі клітини діляться двічі, тоді як хромосоми тільки один раз Кінцевий етап у сперматогенезі пов'язаний з диференціацією, яка закінчується тим, що кожен з порівняно великих, сферичних нерухомих сперматідов перетворюється на невеликий витягнутий рухливий сперматозоїд.

У більшості дорослих (сексуально зрілих) чоловічих особин тварин сперматогенез відбувається в насінниках постійно або періодично (сезонно). Наприклад, у комах для завершення циклу сперматогенезу потрібно лише кілька днів, тоді як у ссавців цей цикл затягується на тижні і навіть місяці. У дорослої людини сперматогенез проходить протягом всього року. Час розвитку примітивних сперматогонії У зрілі сперматозоїди становить близько 74 днів.

Чоловічі статеві клітини, які продукують організмами різної видової приналежності, характеризуються рухливістю й надзвичайною розмаїтістю в розмірах і за структурою Наприклад, довжина сперматозоїдів D. melanogaster становить 1,76 мм, що в 300 разів перевищує довжину сперматозоїдів людини. Більше того, довжина сперматозоїдів D. bifurca складає більше 28 мм, що перевищує довжину самих комах цього виду в двадцять разів.

Кожен сперматозоїд людини складається з трьох відділів - головки, середньої частини і хвоста В головці сперматозоїда розташовується ядро. У ньому міститься гаплоїдний набір хромосом. Головка забезпечена Акросома, яка містить Літичні ферменти, необхідні сперматозоїду для вступу в яйцеклітину. В головці локалізується також два центріолі - проксі-мальна, яка спонукає поділ сперматозоїдом заплідненої яйцеклітини, і дистальна, яка дає початок Максимальна стрижню хвоста.

Переглядів: 5482 | Додав: boriskare186 | Теги: Вміст, Поділ, Формування Злиття вмісту гамет наст | Рейтинг: 2.0/2 |
Всього коментарів: 1
1  
test

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2018

Зробити безкоштовний сайт з uCoz