Середа, 24.10.2018, 04:36
Прікрепітельний
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Серпень » 18 » Мейоз має видатне біологічне значення
Мейоз має видатне біологічне значення
12:27

Інші ядерні продукти жіночого мейозу являють собою три редукційних тільця, які не беруть участі в розмноженні і дегенерують.

Мейоз складається з двох поділів клітинного ядра, які називають мейотіческімі. Перше мейотіческое поділ ядра розділяє членів кожної пари гомологічних хромосом після того, як вони спарити один з іншого (сінапсіс) і обмінялися генетичним матеріалом (Кросинговер). В результаті цього поділу утвориться два гаплоїдний ядра. Друге мейотіческое поділ розділяє дві поздовжні половини хромосом (хроматиди) у кожному з цих ядер, продукуючи чотири гаплоїдний ядра.

У процесі гаметогенезу відбувається також диференціація яйцеклітин (овогенез) і сперматозоїдів (сперматогенез), що є пререквізітом їх функцій. Будучи високоспеціалізованих структурами, яйцеклітини тварин набагато більше сперматозоїдів, звичайно нерухомі і містять поживний матеріал, який забезпечує розвиток ембріона в початковому періоді після запліднення. Сперматозоїди більшості тварин мають джгутиком, що забезпечує незалежність їхнього руху.

Мейоз має видатне біологічне значення. Завдяки мейозу в клітинах організмів підтримується постійне число хромосом незалежно від кількості поколінь. Отже, мейоз підтримує сталість видів. Нарешті, в мейозі в результаті Кросинговер відбувається рекомбінація генів, яка є одним з факторів еволюції, хоча його значення є і меншим в порівнянні з мутагенезу.

Сперматогенез - це процес утворення зрілих чоловічих статевих клітин. Сперматозоїди розвиваються у чоловічих статевих залозах (сім'яниках, або тестис) зі спеціалізованих соматичних клітин Такими спеціалізованими клітинами служать так звані прімордіальние зародкові клітини, які мігрують до тестис в ранньому періоді ембріогенезу чоловічого індивідуума. Отже, прімордіальние клітини є прабатьками (попередниками) зрілих статевих клітин. У ссавців після досягнення статевої зрілості сперматозоїди утворюються практично все життя.

Насінники людини складаються з численних канальців, стінки яких сформовані шарами клітин, які знаходяться на різних стадіях розвитку сперматозоїдів. Зовнішній шар канальців утворений великими клітинами, що називаються сдерма-тогоніямі. Ці клітини містять диплоїдний набір хромосом і є в тестис нащадками прімордіальних зародкових клітин.

У період статевої зрілості індивіда частина сперматогонії переміщується у внутрішній шар канальців, де в результаті мейозу вони розвиваються в клітини, що отримали назву сперматоцітов першого порядку (сперматоцітов I), потім у спер-матоціти другого порядку (сперматоціти II) і, нарешті, в сперматіди, є гаплоїдний зародковими клітинами, диференціюється в кінцевому результаті в зрілі сперматозоїди. Таким чином, в узагальненому вигляді можна сказати, що сперматогенез ініціюється в діплоід-них соматичних клітинах (сперматогонії и), після чого слідує період дозрівання зародкових клітин, в якому відбувається два ділення ядер шляхом мейозу, що приводить до утворення сперматід.

Мейоз в сперматогенезі протікає в декілька стадій (фаз). Тим поділками є дві інтерфази. Таким чином, мейотіческое розподіл можна представити у вигляді серії наступних одна за одною подій, а саме: Інтерфаза I ® першого мейотіческое поділ (рання профази I, пізня профази I, метафаза I, анафаза I, телофаза I) ® Інтерфаза II (інтерокінез) ® другий мейотіческое поділ (профази II, метафаза II, анафаза II, телофаза II). Процес мейозу дуже динамічний, тому мікроскопічні відмінності між різними стадіями відображають скоріше не характер самих стадій, а скоріше властивості хромосом на різних стадіях Інтерфаза I характеризується тим, що в ній відбувається реплікація хромосом (подвоєння ДНК), яка до початку ранньої профази I майже повністю завершується .

Перше мейотіческое поділ починається в первинному сперматоціте і характеризується довгою профази, яка складається з переходять одна в іншу профази I і профази II.

Переглядів: 7152 | Додав: boriskare186 | Теги: Поділ, яйцеклітин, Ділення | Рейтинг: 4.0/2 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2018

Зробити безкоштовний сайт з uCoz