Середа, 24.10.2018, 05:02
Прікрепітельний
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Серпень » 14 » Поліембріонія зустрічається у броненосців
Поліембріонія зустрічається у броненосців
12:27

Цей вид розмноження характерний як для одноклітинних, так і багатоклітинних організмів, але має у них різний прояв.

В одноклітинних організмів вегетативне розмноження представлено такими формами, як поділ, множинне поділ і брунькування. Поділ шляхом простої перетяжки з утворенням при цьому з одного батьківського організму двох дочірніх притаманне бактерій і синьо-зелених водоростей (ціанобактеріям). Навпаки, розмноження поділом бурих і зелених водоростей, а також одноклітинних тварин (саркодових, жгутикових і інфузорій) відбувається шляхом мітотичного ділення ядра з наступною перетяжкою цитоплазми.

Розмноження шляхом множинного поділу (шізогоніі) полягає в поділі ядра з наступним поділом цитоплазми на частини. В результаті такого розподілу з однієї клітини утворюється кілька дочірніх організмів. Прикладом множинного поділу є розмноження плазмодія (Р. vivax) в еритроцитах людини. У цьому випадку у плазмодіїв відбувається повторюється багато разів поділ ядра без цітокінеза, після чого слідує і цітокінез. В результаті цього один плазмодій дає початок 12-24 дочірнім організмам.

У багатоклітинних рослинних організмів вегетативне розмноження шляхом поділу здійснюється живцями, цибулинами, листям, кореневищами. Але це по суті штучне розмноження, що використовується в сільськогосподарській практиці. Розмноження вищих рослин в штучних умовах можливо і з однієї клітини. Організми, які розвиваються з однієї клітини, володіють всіма властивостями вихідного багатоклітинного організму. Це розмноження отримало назву клонального мікроразмноженія. Як одна з форм вегетативного розмноження можуть служити щеплення, або трансплантації, багатьох культурних рослин, які полягають у пересадки нирки або частини втечі від однієї рослини до іншої. Звичайно, це теж спосіб розмноження, що в природі не зустрічається, але в сільському господарстві використовується дуже широко.

У багатоклітинних тварин вегетативне розмноження відбувається шляхом фрагментації їх тіла на частини, після чого кожна частина розвивається в нову тварину. Таке розмноження характерне для губок, кишковопорожнинних (гідр), немертини, плоских хробаків, голкошкірих (морських зірок) і деяких інших організмів. Близькою формою до вегетативного розмноження тварин фрагментацією є поліембріонія тварин, що полягає в тому, що на певній стадії розвитку ембріон поділяється на кілька частин, кожна з яких розвивається в самостійний організм. Поліембріонія зустрічається у броненосців. Однак останні розмножуються статевим шляхом. Тому поліембріонія є швидше своєрідною стадією в статевому розмноженні, а потомство, що виникає в результаті поліембріоніі, представлено монозиготними близнюками.

Брунькування полягає в тому, що на материнській клітині утворюється горбик (виріст) з ядром, який потім відділяється і стає самостійним організмом. Брунькування зустрічається як у одноклітинних рослин, наприклад, у дріжджів, так і в одноклітинних тварин, наприклад, інфузорій окремих видів.

Розмноження спорообразованіем пов'язано з утворенням спеціалізованих клітин - суперечка, які містять ядро, цитоплазму, покриті щільною оболонкою і здатні до тривалого існування в несприятливих умовах, що сприяє, крім того, і їх розселення. Найчастіше таке розмноження зустрічається у бактерій, водоростей, грибів, мохів, папоротеподібних.

У деяких зелених водоростей з окремих клітин можуть формуватися так звані зооспори.

Серед тварин розмноження снорообразованіем наголошується у споровіков, зокрема, у плазмодія.

У організмів багатьох видів безстатеве розмноження може чергуватися з статевим розмноженням (див. § 31).

Статеве розмноження зустрічається як в одноклітинних, так і у багатоклітинних рослин і тварин.

У багатоклітинних організмів (рослин і тварин) статеве розмноження пов'язане з утворенням зародошевих або статевих клітин (гамет), заплідненням та утворенням зигот.

Статеве розмноження є значним еволюційним придбанням організмів.

Переглядів: 3268 | Додав: boriskare186 | Теги: Поділ, Розмноження, Прояв | Рейтинг: 2.0/1 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2018

Зробити безкоштовний сайт з uCoz