Середа, 24.10.2018, 04:42
Прікрепітельний
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Серпень » 12 » У всі біосинтезу залучений АТФ
У всі біосинтезу залучений АТФ
12:27

Це пару називають дихальним контролем.

Потенційні можливості окислення в мітохондріях дуже великі, оскільки останні забезпечують виробництво майже всього АТФ в клітинах ссавців.

Завдяки фотосинтезу і дихання світлова енергія Сонця конвертується у форму, яка може використовуватися клітинами для забезпечення всіх виконуваних ними функцій Основними видами біологічної роботи в клітинах є транспорт речовин через мембрани, біологічний синтез і механічна робота. Забезпечення цих видів біологічної роботи в клітинах засноване на циклі АТФ-АДФ. Для забезпечення енерготребующіх функцій клітин використовуються високоенергетичні зв'язку АТФ. У результаті реакції в кінцевому підсумку звільняється неорганічний фосфат. АДФ рефосфоріліруется в АТФ у процесі реакцій катаболізму.

Велике місце в катаболізмі займає біосинтез різних з'єднань, який у клітинах відбувається безперервно. Більше того, клітини мають гігантської Біосинтетичними здатністю по відношенню до всіх речовин. Наприклад, одиночна клітина Е. coli здатна за час від одного поділу до іншого (в процесі одного клітинного циклу) синтезувати величезну кількість молекул різних сполук (табл. 7).

Біосинтетичними здатність Е.

Центральне місце в біосинтезі належить синтезу білків (див. гл. XII). Синтез білків, нуклеїнових кислот та інших хімічних сполук є необхідним для підтримання живих клітин. У всі біосинтезу залучений АТФ.

Більше того, між біосинтезу і деградацією хімічних сполук спостерігається взаємодія, причому ця взаємодія забезпечується АТФ Одним із звичайних прикладів механічної роботи є м'язову скорочення, в якому суттєву роль відіграє АТФ.

За характером асиміляції розрізняють автотрофні, гетеротрофні і міксотрофние організми.

Автотрофні (від грец. Autos - сам, trophe - їжа), або самопітающіеся організми - це організми, здатні синтезувати органічні сполуки з неорганічних (вуглекислого газу, води і неорганічних сполук азоту та сірки). Залежно від джерела споживаної енергії автотрофи класифікують на фотосинтезуючі і хемосінтезірующіе організми.

Перші використовують світлову енергію, тоді як другі - енергію екзотермічні хімічних реакцій (під час перетворення неорганічних з'єднанні), тобто енергію, що утворюється при окисленні різних неорганічних сполук (водню, сірководню, аміаку та ін.)

Фотосинтезуючі організмами є рослини, в листках яких здійснюється фотосинтез.

Зелені рослини утворюють вуглеводи, які пересуваються з листя до коренів, де вступають в реакції з аміаком і утворюють амінокислоти.

Хемосінтезірующімі організмами є мікроорганізми - нітріфіцірующіе, серобактеріі, водневі бактерії і залізобактерій. Вільний азот засвоюють азотфіксуючі бактерії.

Гетеротрофні (від грец. Heteros - інший, trophe - їжа) організми - це організми, які мають потребу в готових органічних сполуках. Ними є тварини, а також мікроорганізми. Гетеротрофні організми одержують енергію шляхом окислення органічних сполук (див. § 24).

Для тварин характерний голозойний спосіб гетеротрофного харчування, що полягає у споживанні їжі у вигляді твердих часток з наступною її механічної та хімічної переробкою.

Навпаки, для мікроорганізмів характерний осмотичним спосіб гетеротрофного харчування. При цьому способі харчування відбувається розчиненими живильними речовинами шляхом поглинання їх усією поверхнею тіла.

Міксотрофние (від лат. Mixtus - змішаний) організми - це організми, здатні як до синтезу органічних речовин, так і до використання їх у готовому вигляді.

Наприклад, Евглена зелена на світлі є автотрофи, в темряві - гетеротрофів.

За характером дисиміляції розрізняють аеробні та анаеробні організми.

Переглядів: 1248 | Додав: boriskare186 | Теги: Функцій, Великі, Біологічний Аеробами є більшість ни | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2018

Зробити безкоштовний сайт з uCoz