Середа, 24.10.2018, 05:57
Прікрепітельний
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Серпень » 12 » Остання приєднує іон водню і два електрони
Остання приєднує іон водню і два електрони
12:27

Важливе значення має регулювання синтезу цітратсінтази, ізоцітратдегідроге-називаються і оксоглутаратдегідрогенази.

Біологічне значення циклу Кребса полягає не тільки в тому, що він є завершальним етапом у генерування енергії, а й у тому, що він «поставляє» проміжні продукти для біосинтезу.

Цикл Кребса діє тільки в аеробних умовах з тієї причини, що для нього необхідні НАД та ФАД, регенерації яких відбувається при переносі електронів НАДЧН і ФАДЧH2 на О2 з ланцюга транспорту електронів, що супроводжується одночасним утворенням АТФ Оскільки у аеробних організмів єдиним акцептором електронів є О2, а електрони не переносяться від паливних молекул і продуктів їх реакцій прямо на O2, паливні молекули і продукти їх розпаду переносять електрони до пірімідіннуклеотідам або флавін, що є переносниками.

Головним акцептором електронів при окисленні паливних молекул є нікотінамідаденіндінуклеотід (НАД +, реакційноздатні частиною якого є нікотінамідное кільце. Остання приєднує іон водню і два електрони. Відновленій формі цього переносника є НАДЧН. Окислення останнього дає три молекули АТФ. Другим акцептором електронів є ФАД (флавінаденіндінуклеотід), ре-акціонноспособной частиною якого є ізоаллоксазіновое кільце, яке теж приєднує два електрони. відновленій формі ФАД є ФАДЧH2. Окислення останнього дає дві молекули АТФ.

Таким чином, головними переносниками є НАДЧН і ФАД-Hg, які містять по парі електронів з високим потенціалом і які доставляють свої високоенергетичні електрони до О3 з ланцюга транспорту електронів, також локалізованої в мітохондріях.

Це перенесення супроводжується утворенням АТФ з АДФ і пі-рофосфата (РІ), відбувається на мітохондріальних мембранах і носить назву окислювального фосфорилювання. Воно було відкрито в 1931 р. В. А. Енгельгардтом (1894-1984). Отже, окисне фосфорилювання - це процес утворення АТФ, сполученого з перенесенням електронів по ланцюгу транспорту (переносників) від НАДЧН або ФАДЧH2 до O2 через багато інших переносники, зокрема пітохроми. У процесі окисного фосфорилювання генерується 32 молекули АТФ з усіх 36 молекул АТФ, що генеруються в процесі окислення глюкози до СО2 і Н2О.

Багатоступеневості транспорту електронів від НАДЧН або ФАДЧН2 до О2 по ланцюгу численних переносників супроводжується викидом протонів з мітохондріального матриксу і генеруванням на внутрішній мітохондріальної мембрані протон-рушійної сили (мембранного потенціалу), що вимірюється в мілівольтах. На внутрішній поверхні мітохондріальної мембрани протондвіжущая сила дорівнює 220 мікровольтах.

У процесі зворотного переходу протонів в мітохондріальний матрикс відбувається синтез АТФ.

Отже, окислення НАДЧН і ФАДЧH2 і фосфорилювання АДФ в АТФ пов'язані з тієї причини, що вони забезпечуються протонним градієнтом через внутрішню мембрану мітохондрій.

Переглядів: 1242 | Додав: boriskare186 | Теги: Значення, реакцій, регенерації | Рейтинг: 4.0/1 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2018

Зробити безкоштовний сайт з uCoz