Середа, 24.10.2018, 05:10
Прікрепітельний
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Серпень » 11 » Однак роль пірувату в генерування енергії обміну речовин різна в різних клітинах і різних організмах
Однак роль пірувату в генерування енергії обміну речовин різна в різних клітинах і різних організмах
12:27

Обидва ці процеси регулюються швидкістю перетворення глюкози в піруват. Однак роль пірувату в генерування енергії обміну речовин різна в різних клітинах і різних організмах.

У аеробних організмів гліколіз, що здійснюється в цитозолі виконує роль свого роду процесу-прелюдії до подальшого окислення, тому що при аеробному диханні (у присутності кисню) окислення йде далі і здійснюється вже в мітохондріях у так званому циклі Кребса (циклі трикарбонових кислот або циклі лимонної кислоти) і в ланцюга перенесення електронів, цикл Кребса є кінцевим шляхом окислення паливних молекул, причому не тільки глюкози та інших вуглеводів, але і жирних кислот і амінокислот Отже, «паливом» для окислення в мітохондріях є пируват і жирні кислоти. Включення в цей окислювальний шлях здійснюється на рівні коферменту (ацетил-КоА), тобто відбувається з утворення ацетил-КоА в мітохондріаль-ном матриксі, в результаті окислювального декарбоксилювання пірувату або розпаду жирних кислот до двухуглеродних груп. Ацетил-КоА має високий потенціал перенесення ацетільних груп. Отже, паливні молекули вступають в цикл Кребса у вигляді ацетил-КоА. Безперервність ж постачання окислювальних процесів «паливом» забезпечується запасання тваринами клітинами ліпідів, що є головним ресурсом жирних кислот, а також глікогену, що є джерелом глюкози.

Цикл Кребса діє тільки в аеробних умовах і починається з конденсації ацетил-КоА (C2) і оксалоацетата (C4 з утворенням цитрату (С6), ізомеризація якого призводить до ізоцітрату (C6). Потім слід окисне декарбоксилювання ізоцітрата та освіта a-оксоглутарата (С5) , після чого останній піддається окислювальному декарбоксилюванні (виділяється друга молекула CO2 в сукцініл-КоА (С4). У наступній реакції відбувається розщеплення тіоефірной зв'язку сукцініл-КоА в присутності пірофосфату (Pi), в результаті чого утворюється сукцінат і генерується високоенергетичні фосфатні зв'язку у формі ГТФ і АТФ.

Сукцинат потім окислюється в фумарат (С4), а останній гідратіруется в малат. У наступній реакції відбувається окислення малат, що призводить до регенерації оксалоацетата (C4). Отже, в цикл Кребса вступають два атоми вуглецю у вигляді ацетил-КоА і така ж кількість атомів вуглецю покидають цей цикл вже у вигляді CO2 в послідовних реакціях декарбоксилювання, які каталізується дегідрогеназ.

В результаті чотирьох окислювально-відновних реакцій циклу Кребса відбувається перенесення трьох пар електронів над НАД і однієї пари електронів на ФАД. Відновлені цим шляхом переносники електронів НАД та ФАД піддаються потім окислення вже в ланцюга перенесення електронів, у результаті якого генерується одинадцять молекул АТФ. Одна високоенергетична зв'язок генерується безпосередньо в циклі Кребса. Таким чином, на кожен двухуглеродний фрагмент, повністю окислюється до Н2О і СО2, генерується дванадцять високоенергетичних фосфатних зв'язків.

Цикл Кребса схильний до регуляції; його швидкість залежить від потреби в АТФ інших метаболічних реакцій.

Переглядів: 1158 | Додав: boriskare186 | Теги: Окислення, Включення, Здійснюваний | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2018

Зробити безкоштовний сайт з uCoz