Середа, 24.10.2018, 05:23
Прікрепітельний
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Серпень » 5 » Фотосинтез має велику старовину
Фотосинтез має велику старовину
12:27

Обидві фотосистеми пов'язані між собою системою переносу електронів.

На рівні фотосистеми I молекули хлорофілу передають свої електрони, багаті енергією, через ферредоксін до нікотин-ами-даденін-дінуклеотідфосфату (НАДФ), який в результаті цього відновлюється в НАДФЧН і в відновленій формі вже сам здатний самостійно постачати електрони, необхідні для утворення глюкози шляхом відновлення атмосферної СОУ Після переходу електронів в НАДФЧН з молекули хлорофілу в останніх залишаються своєрідні «дірки».

На рівні фотосистеми II багаті енергією збуджені електрони хлорофілу передаються в систему перенесення електронів, а що утворилися в молекулах хлорофілу «дірки» після «пішли» електронів заміщаються бідними енергією електронами, які надходять від води, окислюється з утворенням молекулярного кисню. Пройшовши через ряд сполук, що становлять ланцюг перенесення електронів, електрони з фотосистеми II, багаті енергією, в кінцевому підсумку заміщають втрачені електрони в хлорофілу з фотосистеми I.

У ланцюга перенесення електронів здійснюється кілька окислювально-відновних реакцій, у кожній з яких електрони переходять на більш низький енергетичний рівень.

Частина енергії, що втрачається при переході через ланцюг перенесення електронів, йде на забезпечення синтезу АТФ з АДФ і неорганічного фосфату. Вважають, що синтез молекул АТФ пов'язаний також з фотосистеми I, в якій є циклічний потік електронів, що полягає в тому, що електрони, захоплені акцептором, повертаються хлорофілу через цитохром В. При цьому енергія, що вивільняється в реакціях систем перенесення електронів, в яких електрони рухаються «вниз», запасається шляхом синтезу молекул АТФ.

У результаті світлових реакцій фотосинтезу утворюються високоенергетичні АТФ і відновлений НАДФ, які забезпечують енергією подальші, так звані темнова реакції, що протікають без світла і призводять, врешті-решт, до відновлення атмосфертной COg до Сахаров. Джерелом енергії тут є АТФ, а відновлює агентом - НАДФ-Н, синтезуються в реакціях фотосинтетичного перенесення електронів. Процес відновлення COg починається з каталізуються ри-булозобісфосфаткарбоксілазой фіксації молекул цього з'єднання молекулами акцептора і супроводжується вступом атомів вуглецю в ряд послідовних реакцій, що призводить до утворення на кожні шість фіксованих молекул COg однієї молекули глюкози, причому зв'язування однієї молекули COg забезпечується витратою трьох молекул АТФ і двох молекул НАДФ-Н.

Як зазначено вище, енергія і електрони, необхідні для темнова реакцій, поставляються АТФ і відновленим НАДФ, утвореними у світлових реакціях.

Таким чином, хімічна енергія, генерована світловими реакціями, стабілізується в молекулах глюкози в процесі темнова реакцій. Зрештою з глюкози утворюється крохмаль, який є її високомолекулярним полімером, в якому виявляються запасені по суті як атоми вуглецю, так і енергія. Полімерізуясь, глюкоза утворює також целюлозу. Підраховано, що в листі зелених рослин Землі і в фітопланктоні водойм щорічно синтезується близько 150 млрд тонн органічних речовин і виділяється в атомсферу близько 200 млрд тонн кисню.

Фотосинтез має велику старовину. Припускають, що кругообіг вуглецю, тобто фотосинтез, існував уже 3,5 х 109 років тому.

Хемосинтез - це синтез органічних речовин за допомогою енергії, що генерується окисленням неорганічних сполук, наприклад, аміаку, оксиду заліза, сірководню.

Переглядів: 670 | Додав: boriskare186 | Теги: З'єднань, Який, реакцій | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2018

Зробити безкоштовний сайт з uCoz