Середа, 24.10.2018, 04:56
Прікрепітельний
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Липень » 31 » При анаеробному диханні діє тільки гліколіз
При анаеробному диханні діє тільки гліколіз
12:26

У живому світі одні живі істоти здатні вловлювати світлову енергію, інші одержують енергію в результаті окислювання харчових речовин.

Енергія видимого світла вловлюється зеленими рослинами в процесі фотосинтезу, який здійснюється в хлоропластах їх клітин. Завдяки фотосинтезу живі істоти створюють впорядкованість з невпорядкованості, а світлова енергія перетворюється на хімічну енергію, що запасається у вуглеводах, що є продуктами фотосинтезу. Таким чином, фотосинтезуючі організми витягують вільну енергію з сонячного світла. У результаті цього клітини зелених рослині володіють високим вмістом вільної енергії.

Одержання енергії в результаті окислювання неорганічних речовин відбувається при хемосинтезу.

Тварини організми одержують енергію, вже запасені у вуглеводах, через їжу. Отже, вони сприяють збільшенню ентропії середовища. У мітохондріях клітин цих організмів енергія, запасені у вуглеводах, переводиться у форму вільної енергії, що підходить для синтезу молекул інших речовин, а також для забезпечення механічної, електричної та осмотичній роботи клітин. Звільнення енергії, запасеної у вуглеводах, здійснюється в результаті дихання - аеробного і анаеробного. При аеробному диханні розщеплення молекул, що містять запасені енергію, відбувається шляхом гліколізу та у циклі Кребса. При анаеробному диханні діє тільки гліколіз. Таким чином, життєдіяльність клітин тварин організмів забезпечується в основному енергією, джерелом якої є реакції окислення-відновлення «палива» (глюкози і жирних кислот), в процесі яких відбувається перенесення електронів від одного з `єднання (окислення) до іншого (відновлення). З окислювально-відновні реакціями пов'язане фосфорилювання. Ці реакції протікають як при фотосинтезі, так і диханні.

Організм - відкрита саморегулююча система, вона підтримує і реплікує себе за допомогою використання енергії, укладеної в їжі, або генерується Сонцем. Безперервно поглинаючи енергію і речовини, що життя не «прагне» до рівноваги між упорядкованістю і невпорядкованістю, між високою молекулярною оранізація та дезорганізацію. Навпаки, для живих істот характерна впорядкованість як у їх структуру та функції, так і в перетворенні і використання енергії. Таким чином, зберігаючи внутрішню впорядкованість, але отримуючи вільну енергію з сонячним світлом або їжею, живі оранізми повертають в середу еквівалентну кількість енергії, але в менш корисною формі, в основному у вигляді тепла, яке, розсіюючись, йде у Всесвіт.

Процеси обміну речовин і енергії схильні до регуляції, причому існує безліч регулюючих механізмів. Найголовнішим механізмом регулювання метаболізму є контроль кількості ферментів. До числа регулюючих механізмів відносять також контроль швидкості розщеплення субстрату ферментами, а також контроль каталітичної активності ферментів. Метаболізм схильний до так званого зворотного аллостеріческому контролю, що полягає в тому, що в багатьох біосинтетичних шляхах перша реакція може бути інгібувати (придушено) кінцевим продуктом. Можна сказати, що таке інгібування відбувається за принципом зворотного зв'язку. У регуляції обміну речовин і енергії має значення і те, що метаболічні шляхи синтезу та розпаду майже завжди роз'єднані, причому у еукаріотів це роз'єднання підсилюється компартменталізаціей клітин. Наприклад, місцем окислення жирних кислот у клітинах є мітохондрії, тоді як їх синтез відбувається в цитоплазмі. Багато реакції метаболізму схильні до певної регуляції з боку так званого енергетичного статусу клітини, показником якого є енергетичний заряд, який визначається сумою молярних фракцій АТФ і АДФ. Енергетичний заряд в клітці завжди постійний.

Переглядів: 1434 | Додав: boriskare186 | Теги: Який, Інші, Клітин | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Липень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2018

Зробити безкоштовний сайт з uCoz