Середа, 24.10.2018, 06:03
Прікрепітельний
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Липень » 30 » Живі організми є високоупорядоченнимі системами
Живі організми є високоупорядоченнимі системами
12:26

Маючи на увазі глобальні категорії, можна сказати, що всупереч будь-яким фізичним чи хімічним змінам у Всесвіті, кількість енергії в ній залишиться незмінним.

Згідно з другим законом термодинаміки фізичні та хімічні процеси протікають у напрямку незворотного переходу корисної енергії в хаотичну, невпорядкованих форму і встановлення рівноваги між упорядкованим станом і хаотичним, неврегульованим. У міру наближення до встановлення рівноваги між упорядкованістю і невпорядкованістю і до зупинки процесу відбувається зменшення вільної енергії, тобто тієї порції загальної (корисної) енергії, яка здатна виконувати роботу при постійній температурі і постійному тиску. Коли кількість вільної енергії зменшується, то підвищується та частина загальної внутрішньої енергії системи, яка є мірою ступеня випадковості і невпорядкованості (дезорганізації) і називається ентропією. Іншими словами, ентропія є міра незворотного переходу корисної енергії в неврегульованих форму. Таким чином, природна тенденція будь-якої системи спрямована на підвищення ентропії і зменшення вільної енергії, яка є найкориснішою термодинамічної функцією. Живі організми є високоупорядоченнимі системами. Для них характерне зміст дуже великої кількості інформації, але вони бідні ентропією.

Якщо Всесвіт є реакційні системи, під якими розуміють сукупність речовин, завдяки яким протікають фізичні та хімічні процеси, з одного боку, і навколишнє середовище, з якої реакційні системи обмінюються інформацією, з іншого боку, то згідно з другим законом термодинаміки під час фізичних процесів або хімічних реакцій ентропія Всесвіту збільшується. Метаболізм живих організмів не супроводжується зростанням внутрішньої невпорядкованості, тобто для живих організмів не характерні вікові ентропії. У будь-яких умовах всі організми, починаючи від бактерій і закінчуючи ссавцями, зберігають упорядкований характер своєї будови. Проте для самої ентропії характерно те, що вона зростає в навколишньому середовищі, причому безперервне зростання ентропії у навколишньому середовищі забезпечується існуючими в середовищі живими організмами. Наприклад, для витягання вільної енергії анаеробні організми використовують глюкозу, яку вони отримують з навколишнього середовища та окислюють молекулярною киснем, що проникає теж з середовища. При цьому кінцеві продукти окислювального метаболізму (СО2 і H2O) надходять в середу, що і супроводжується зростанням ентропії середовища, яке частково відбувається через розсіювання тепла. Зростання ентропії в цьому випадку підвищується, крім того за рахунок зростання кількості молекул після окислення (C6H12O6 + 6O2 ® 6СО2 + 6Н2О), тобто утворення з 7 молекул 12 молекул. Як видно, молекулярна невпорядкованість веде до ентропії.

Для живих істот первинним джерелом енергії є сонячна радіація, зокрема видиме світло, який складається з електромагнітних хвиль, що зустрічаються у вигляді дискретних одиниць, що називаються фотонами або квантами світла.

Переглядів: 504 | Додав: boriskare186 | Теги: Частина, Зменшення, Фізичні | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Липень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2018

Зробити безкоштовний сайт з uCoz