Середа, 24.10.2018, 05:42
Прікрепітельний
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Липень » 28 » До живих систем застосовні два закони термодинаміки
До живих систем застосовні два закони термодинаміки
12:26

Характерна особливість метаболічних функцій тваринних і рослинних клітин полягає в тому, що вони є ферментативними і схожі між собою, оскільки клітини всіх орга нізмов володіють всіма молекулами, що грають центральну роль у метаболізмі та забезпечують перехід одного виду енергії в енергію іншого виду. Крім того в основі регуляції метаболічних шляхів лежать загальні механізми. Завдяки цьому енергетичні процеси у всіх живих істот подібні. Життя існує і триває лише завдяки енергії Основними метаболічними процесами є анаболізм (асиміляція) і катаболізм (дисиміляція).

Анаболізм, або асиміляція (від лат. Assimilatio - уподібнення), являє собою ендотермічний процес уподібнення що надходять у клітку речовин речовин самої клітини. Вона є «творчим» метаболізмом.

Найважливішим моментом асиміляції є синтез білків і нуклеїнових кислот. Приватним випадком анаболізму є фотосинтез, який являє собою біологічний процес, при якому органічна речовина синтезується з води, двоокису вуглецю та неорганічних солей під впливом променевої енергії Сонця. Фотосинтез в зелених рослинах є автотрофними типом обміну.

Катаболізм, або дисиміляція (від лат. Dissimilis - расподобленіе), є екзотермічні процесом, при якому відбувається розпад речовин зі звільненням енергії. Цей розпад відбувається в результаті перетравлення та дихання. Переварювання являє собою процес розпаду великих молекул на більш дрібні молекули, тоді як дихання є процесом окислювального катаболізму простих Сахаров, гліцерину, жирних кислот і дезамінірованних амінокислот, в результаті якого відбувається звільнення життєво необхідної хімічної енергії. Ця енергія використовується для поповнення запасів аденозінтрі-фосфату (АТФ), який є безпосереднім донором (джерелом) клітинної енергії, універсальної енергетичного «валютою» в біологічних системах. Поповнення запасів АТФ забезпечується реакцією фосфату (Ф) з аденозиндифосфату (АДФ), а саме: Коли АТФ розкладається на АДФ і фосфат, енергія клітини звільняється і використовується для роботи в клітці. АТФ являє собою нуклеотид, що складається із залишків аденіну, араб і трифосфату (трифосфатних груп), тоді як Аденозиндифосфат (АДФ) має лише два фосфатні групи. Багатство АТФ енергією визначається тим, що його трифосфатних компонент містить два Фос-фоангідрідние зв'язку. Енергія АТФ перевищує енергію АДФ на 7000 ккал / моль. Цією енергією забезпечують усі Біосинтетичними реакції в клітині в результаті гідролізу АТФ до АДФ і неорганічного фосфату. Отже, цикл АТФ-АДФ є основним механізмом обміну енергії в живих системах.

До живих систем застосовні два закони термодинаміки.

Згідно з першим законом термодинаміки (законом збереження енергії) енергія протягом хімічних і фізичних процесів не створюється, не зникає, а просто переходить з однієї форми в іншу, придатну в тій чи іншій мірі для виконання роботи, тобто використання енергії для виконання будь-якої роботи або перехід енергії з однієї форми в іншу не супроводжується зміною (зменшенням або збільшенням) загальної кількості енергії.

Переглядів: 1204 | Додав: boriskare186 | Теги: Функцій, Загальні, Клітин | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Липень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2018

Зробити безкоштовний сайт з uCoz