Середа, 24.10.2018, 05:03
Прікрепітельний
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Липень » 28 » Сформулюйте основні положення клітинної теорії
Сформулюйте основні положення клітинної теорії
12:26

Наприклад, м'язові волокна членистоногих, деяких молюсків і хребетних мають однакову будову. Тим часом ці організми филогенетично розділені дуже великими «відстанями». Аналогічна ситуація має місце і при порівнянні тканин рослин з різних таксономічних груп.

Почала тканеобразованія в еволюційному плані вже простежуються у найпростіших організмів. Наприклад, у вольвокса відзначається формування колоній, які складаються іноді більш ніж з 50 000 клітин, причому частина клітин вже спеціалізована. Зокрема, клітини, розташовані по краях колоніальної форми, відповідальні за утворення нових колоній. У ціанобактерій при нерасхожденіі розділилися клітин утворюються клітинні нитки, в яких частина клітин спеціалізована на фіксації азоту, ніж забезпечуються потреби в азоті та інших клітин.

Ідучи вгору по еволюційних сходах, можна бачити, що у губок вже відзначається близько п'яти спеціалізованих типів клітин, спеціалізація яких пов'язана з виконанням різних функцій у процесі фільтрації води і поглинання відфільтрованих харчових часток.

У кишковопорожнинних тіло складається з двох шарів - ектодерми і ентодерми, що представляють собою зовнішній та внутрішній епітеліальні шари. Зовнішні епітеліальні клітини є жалкими клітинами, що містять отруйну рідину, тоді як внутрішні епітеліальні клітини секретують травні ферменти і забезпечують травлення. Тому припускають, що першими сформувалися шари епітеліальних клітин та їх роль в еволюції багатоклітинних аналогізіруется з роллю клітинних стінок і мембран одноклітинних організмів.

Значний внесок у розуміння еволюції тканин належить А. А. Заварзіна (1886-1945), який вважав, що одні й ті ж фактори еволюції забезпечили не тільки різноманітність організмів, але і одноманітність будови їхніх тканин. Подібність в будові тканин у филогенетично далеко віддалених тварин А. А. За-варзін називав законом паралельних рядів тканинної еволюції. Роботи А. А. Заварзіна та його учнів заклали основи еволюційної гістології.

Сформулюйте основні положення клітинної теорії.

Назвіть два процеси, які є загальними для всіх живих систем.

  Назвіть принципові відмінності між клітинами-прокаріотів-ми і клітинами-еукаріотів.

Назвіть і охарактеризуйте компоненти мембранної системи клітин тварин.

Охарактеризуйте цитоплазматичний матрикс і клітинні орга-Неллі.

Сформулюйте визначення клітинного циклу і мітозу.

Вважаючи, що хромосоми людини складаються на 15% з ДНК, визначте масу всіх хромосом його диплоїдних клітин.

Обмін речовин і енергії (метаболізм) - це сукупність хімічних реакцій, що протікають в клітинах або в цілісному організмі і які полягають у синтезі складних молекул і нової протоплазми (анаболізм) і в розпаді молекул із звільненням енергії (катаболізм). Енергія необхідна для біосинтезу (утворення нової речовини), осмотичній роботи (поглинання і секреції клітинами різних речовин), механічної роботи (під час руху) та інших реакцій.

Обмін речовин і енергії - це найважливіша властивість живого, що виявляється на різних рівнях організації живого. Завдяки обміну речовин і енергії відбуваються зростання і розмноження, формуються інші найважливіші властивості клітин і організмів.

Переглядів: 3152 | Додав: boriskare186 | Теги: Будова, Рослин, Формування | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Липень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2018

Зробити безкоштовний сайт з uCoz