Середа, 24.10.2018, 04:48
Прікрепітельний
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Липень » 24 » Проте відомо кілька гіпотез
Проте відомо кілька гіпотез
12:26

Вони виконують захисну функцію, оберігаючи від висихання або механічних пошкоджень що лежать глибше тонкостінні клітини.

Основні тканини представлені різними за формою клітинами, які утворюють основну масу тіла рослин (м'які частини листків, квіток, плодів, серцевину стебел і коріння, а також кору). Головна функція цих тканин полягає в синтезі та накопиченні поживних речовин. Зокрема, частина цих тканин представлена хлоропластосодержащімі клітинами, в яких відбувається фотосинтез.

Провідні тканини представлені ксілемой (деревина) і флоемой (луб). Клітини ксілеми дають початок довгим клітинам, що називаються трахеідамі. З'єднуючись між собою кінцями, трахеіди утворюють судини деревини. Після розчинення в них поперечних стінок вони перетворюються на довгі целюлозні трубки, по яких і проходить вода. Ксілема проводить воду і розчинені в ній солі від кореня до листів, що являє собою висхідний (транспіраціонний) струм.

Флоема утворюється так само, як і ксілема, але з тією лише різницею, що поперечні стінки не усуваються, а зберігаються. Однак у них утворюються отвори, що забезпечують «прохід» органічних речовин від листя до коренів. Отже, флоема забезпечує спадний струм, тобто рух органічних речовин від листя до коренів.

Походження, спеціалізація і об'єднання клітин у тканини є категорії історичні, бо вони виникли в ході філогенезу. Проте пояснення цих категорій надзвичайно складно, оскільки між клітинами прокаріотів і еукаріотичних організмів існують важливі відмінності. Тим не менш відомо кілька гіпотез.

На підставі вивчення викопних решток бактерій і ціано-бактерій припускають, що предкової клітинною формою була примітивна прокаріотів клітина, що виникла близько 3,5 х 109 років тому. Клітини цього типу для забезпечення свого існування і розмноження на початку використовували органічні молекули небіологічного походження. Першим актом у формуванні примітивних клітин було утворення мембрани, що оточувала речовина клітини.

У подальшому в примітивних прокаріотів клітин стали розвиватися механізми синтезу та енергетичного забезпечення. Припускають, що перші прокаріотів клітини мали найбільш простими каталітичними системами, в результаті чого забезпечення їх енергією грунтувалося на бродінні. У подальшому окремі види прокаріотів клітин перемкнулися з бродіння на дихання, що сприяло більш ефективному отриманню енергії. Таким чином, еволюційні зміни прокаріотів клітин йшли по лінії розвитку у них різних метаболічних шляхів. Їх геном розвивався в напрямку формування «голих» молекул ДНК.

Еволюційні зміни еукаріотів, йшли в напрямку збільшується різноманіття у формі, розмірах, структуру та функції з одночасною компартменталізаціей біохімічних систем і збереженням загального для всіх Клітин аеробного метаболізму. Вважають, що еукарiотичнi клітини виникли менш 1 млрд років тому з прокаріотів клітин, причому для пояснення їхнього походження висунуто три гіпотези.

Відповідно до однієї з цих гіпотез (гіпотезою клітинного симбіозу), яка є найбільш поширеною, припускають, що клітині є симбіотичної структурою, що складається з декількох клітин різних типів, об'єднаних спільною клітинною мембраною. Зокрема, припускають, що пластиди клітин сучасних зелених рослин походять від бактерій, що були предками сучасних ціанобактерій і здатних до аеробному фотосинтезу, а мітохондрії еукаріотів, ведуть початок від аеробних бактерій, які вступали в симбіоз з примітивними анаеробними клітинами, здатними до фотосинтезу, що призвело до утворення клітин, здатних до існування в атмосфері кисню та використання кисню шляхом дихання.

Переглядів: 609 | Додав: boriskare186 | Теги: Частина Безсумнівно еволюційне знач, Рослин, Пошкоджень | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Липень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2018

Зробити безкоштовний сайт з uCoz